Ви тут:  Головна Події Свято української писемності та мови на Педагогічному

Свято української писемності та мови на Педагогічному

У ці непрості часи, коли лінія фронту проходить крізь серце кожного українця, ми об'єднуємося заради життя і майбутнього силою волі, силою думки і силою вчинків кожного з нас, а також силою слова. І єднає нас наша рідна співоча українська мова як невичерпна сила духу та наснаги. Де звучить українська мова – там немає місця страху! Там вирує любов!

День Укр писемності та мови пф 2

Кожного року 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році, адже саме 9 листопада 25 років тому на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства було видано Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови». (За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі та послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія).

💙💛 Цьогоріч нас вкотре згуртує мова! Ми писатимемо разом із усією Україною ХХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у День української писемності та мови 9 листопада 2022 року об 11:00.

❗️ 🎙 Він звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб транслюватиметься наживо на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Кафедра педагогіки та методик навчання української й іноземних мов педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова запрошує усіх охочих взяти участь у написанні ХХІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, а також долучитися до низки флешмобів:

💙💛 Конкурс декламаторів «Мова – душа нації» (читання авторських віршів про мову) від Віри Андріївни Топіхи.

💙💛 Флешмоб «Мова – коштовний скарб народу» від Марії Іванівни Чабайовської.

🚀 Для участі в онлайн-флешмобах достатньо:

✅ Записати відео (за обраною темою).
✅ Опублікувати його на своїй сторінці у соціальній мережі:
🌐 Facebook, обов’язково вказавши хештег #Мова_ПФ_НПУ
🌐 або Instagram, відмічаючи нас (#pf_npu) у своїх постах та сторіс.

☝️ Акція триватиме до п'ятниці 11 листопада 2022 року. Найкращі відео будуть розміщені у медіапросторі педагогічного факультету.