Наша рідна Україна – у стані війни. Окупанти завдають нищівного удару по мирному населенню держави: вибухи гармат, обстріли, знищення культурного та житлового фонду… Такі жахіття незавжди витримує психіка людини. Виникають психічні розлади, а саме: стани тривоги, паніки, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, дисоціативні розлади (добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, небажання розмовляти, кататонічний синдром), поведінкові розлади (зокрема агресія, асоціальна і злочинна поведінка, схильність до насильства), і, як наслідок, поява схильності до зловживання алкоголем і наркотичними засобами. Зважаючи на зазначене, величезна роль практичного психолога у збереженні психічного здоров’я громадян України.
Центр психологічної підтримки Педагогічного факультету НПУ імені М.П.Драгоманова надає відеоматеріали консультацій старшого викладача кафедри практичної психології Петрової А. С. щодо збереження психічного здоров’я у сьогоденні, а також відеоматеріали консультацій доцента кафедри практичної психології педагогічного факультету Томаржевської І. В. щодо поведінки й відповідної психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях.
Додаємо відеоматеріали консультації про техніки самозбереження власного психічного здоров'я, зокрема, засобами арттерапії. Серед учасників – вчителі ЗЗСО та студенти Педагогічного факультету. Заняття веде Рашковська І. В. – кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології.
Відеозапис лекції «Техніки психологічної допомоги психолога у даний період військового часу» від 18.03.2022, проведеної Рашковською І. В., доцентом кафедри практичної психології педагогічного факультету.
Відеозапис презентації теми «Особливості психологічної допомоги особистості після перебування в зоні активних бойових дій» від 22.03.2022. Веде заняття Євтушенко І. В. – доцент кафедри практичної психології.


Працює команда фахівців-психологів кафедри практичної психології та студентів спеціальності «Психологія» («Практична психологія») на волонтерських засадах:
- Євтушенко Ірина Володимирівна, кандидат психологічних наук, доцент
📞 050-169-37-51; 097-218-78-63. Телефонувати з 10.00 до 15.00
Допомога у стані панічної атаки, стресу
- Тітяєв Володимир Миколайович, кандидат психологічних наук, доцент
📞 050-498-05-66 (писати у вайбері, зазначаючи проблему)
Допомога у стані тривоги
- Рашковська Ілона Владиславівна, кандидат психологічних наук, доцент
📞 050-330-96-61
Допомога у стані депресії, дисоціативні розлади: добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, небажання розмовляти
- Волчанова Олена Ігорівна, студентка ОР «магістр», 1-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 097-019-43-31
Допомога щодо наявності фобій, страхів, нав’язливих станів
- Ткаченко Олександра Сергіївна, студентка ОР «бакалавр», 4-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 066-491-37-99
Надання психологічної підтримки у збереженні психічного здоров’я: стан тривоги, стресу
- Яхно Дар’я Андріївна, студентка ОР «бакалавр», 4-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 066-970-11-30
Надання психологічної підтримки у збереженні психічного здоров’я: стан стресу, депресія
- Галдецька Поліна, студентка ОР «бакалавр», 3-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 066-307-29-49
Допомога у стані апатії, страху за близьких, які нині знаходяться в епіцентрі бойових дій
- Недашківська Аліна, студентка ОР «бакалавр», 3-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 096-371-79-90
Надання психологічної підтримки у збереженні психічного здоров’я: стан стресу, депресія, апатія
- Майкова Вікторія Юріївна, студентка ОР «магістр», 1-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 095-000-00-23
Надання психологічної підтримки у збереженні психічного здоров’я: тривожні стани, апатія, страхи
- Пономаренко Ірина Максимівна, студентка ОР «магістр», 1-й курс спеціальності «Психологія» («Практична психологія»)
📞 095-939-93-43
Надання першої психологічної допомоги за наявності панічних атак, тривоги, стресу, фобій
За ініціативи Зінько О.М., доцента кафедри практичної психології, створено соціальний проєкт «Разом». З 28 лютого здійснюються щоденно в онлайн-форматі безкоштовні консультації 54-х груп психологічної підтримки «Разом».
Раптовий, але очікуваний перехід на дистанційну форму навчання з 15 жовтня 2020 року у зв'язку з погіршенням епідемічної ситуації щодо COVID-19 не був для нас несподіванкою. Саме через те, що довготривалий карантин (з 12 березня 2020 р.) став для всього світу надважким випробуванням, а карантинне дистанційне навчання оголило безліч проблем, на які слід звернути увагу, ми були зобов'язані підготуватися не лише як викладачі, а й як психологи.
І вже влітку за ініціативи ректора університету Віктора Андрущенка на Факультеті педагогіки і психології НПУ імені М.П.Драгоманова створено Центр психологічної підтримки для забезпечення просвітницької та консультативної допомоги на волонтерських засадах молодими фахівцями-психологами під супервізією досвідчених психологів-практиків.
У складі волонтерської консультативної групи працюють професійні психологи-наставники (з березня по вересень 2020 року ними вже проведено близько 500 консультацій) та молоді психологи-магістри, які нададуть кваліфіковану психологічну допомогу у форматі онлайн-консультування.
З метою своєчасного надання необхідної психологічної допомоги було створено блоґ Центру психологічної підтримки на Facebook, у месенджері якого розроблено чат-бот для консультування у робочі години з 9:00 до 17:00 з понеділка по п'ятницю.
Щоб зв'язатись з нашими консультантами, запрошуємо у чат-бот за наступним 👉 посиланням, або ж заходьте у месенджер із самої сторінки Центру психологічної підтримки.
До складу волонтерської консультативної групи входять:
Петрова Алла Сергіївна
Кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри практичної психології Факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П.Драгоманова, дійсний член Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії.
Коло наукових інтересів: психотерапія тривожних розладів та депресії; дитяча психотерапія.
Консультування з проблем: допомога у подоланні особистісних труднощів клієнта (невдоволеності собою, невпевненості, тривожності, при втраті інтересу, мотивації, депресії тощо); емоційна регуляція, стабілізація психоемоційного стану.