Ви тут:  Головна Події На гостьовій інтерактивній лекції Руслани Лоцман

На гостьовій інтерактивній лекції Руслани Лоцман

За підтримки декана Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професора Олефіренка Тараса Олексійовича, сприяння завідувачки кафедри дошкільної освіти професорки Цвєткової Ганни Георгіївни та організаційної участі професорки Барановської Лілії Володимирівни 9 жовтня 2023 року відбулася гостьова лекція для студентів магістратури за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта» та викладачів кафедри дошкільної освіти.

Лекція Руслани Лоцман 9.10.23

Натхненною спікеркою інтерактивної лекції стала Заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри вокалу факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського УДУ імені Михайла Драгоманова Руслана Лоцман.

Лекція Руслани Лоцман 9.10.23

У рамках лекції відбулась апробація результатів докторського дослідження Руслани Лоцман з теорії та практики навчання україноспіву для студентів-магістрантів з презентацією інноваційних проєктів «Пісенна світлиця», «Пісенна казка», «Пісенний Щоденник» та «Пісенний кошик». Під час зустрічі  авторка презентувала власні розробки та напрацювання, оригінальні форми й методи роботи та книги, зокрема: «Таємниці україноспіву», «Живі мелодії села», «Дитяча філармонія  Диво UA», «Переможемо з піснею!», «Писульки від мамульки».

Лекція Руслани Лоцман 9.10.23

Слухаючи чудову артистичну, інтелектуальну та надзвичайно талановиту українську артистку Руслану, ми всі ніби поринули у чарівний світ пісні та казки. Ми могли уявити себе в українському селі, в автентичній українській хаті на місці мами, яка співає українські народні пісні разом зі своїми дітьми. Ці пісні грають психотерапевтичну та емоційно підтримуючу дію для душі дитини в умовах війни та щоденного стресу. Прадавня сила українського народу закодована у народних піснях, які споконвіку підтримували та підіймали народний Дух у боротьбі за волю та незалежність.

Лекція Руслани Лоцман 9.10.23

Через театралізоване мистецтво та пісенну творчість Руслана вміло продемонструвала нам казкотерапію в дії. Як помирити дітей через пісню-казку «Сестрички-косички» або як педагогічно-майстерно і делікатно можна переключити увагу дитини під час довгої дороги на оточуючий світ через гру «Хвилинка тиші», як креативно спрямувати увагу та енергію дітей на створення «Пісенного Щоденника» за допомогою інноваційних сучасних Інтернет-технологій, яким чином розрадити та зайняти дітей під час тривалого карантину, створюючи пасхальний «Пісенний кошик» зі словесними ребусами, або оспівуючи роботу по домашньому господарству (ліплення пирогів, вареників, хатні та городні справи).

Лекція Руслани Лоцман 9.10.23

Приділили увагу актуальній проблемі очищення мовлення від «вірусів-русизмів» з метою виховання та збереження української ідентичності та самосвідомості дітей та батьків.

Лекція Руслани Лоцман 9.10.23

Лекторка вразила аудиторію неймовірною енергетикою, артистичністю та душевністю, зуміла створити благодатну атмосферу довіри через майстерне виконання українських народних пісень, креативне створення казок та колективний спів, що сприяло емоційному катарсису та духовному єднанню, діяльності колективної свідомості у напрямку добротворчості.

Щиро дякуємо всім організаторам та лекторці за чудову життєстверджуючу пісенну лекцію. Бережемо дитинство, українську освіту, висоту народного Духу! Віримо в добро, світле та вільне майбутнє України!

Руслана Лоцман

Корх Віра Михайлівна, старший викладач кафедри дошкільної освіти