Ви тут:  Головна Події До Дня української писемности та мови 💙💛

До Дня української писемности та мови 💙💛

Свято української писемності та мови традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря та послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія), з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови. У 2023 році дата свята змінилася. Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.

Радіодиктант 27.10.2023

До уваги! Саме 27 жовтня відбудеться Радіодиктант національної єдності – 2023. Цьогоріч він називатиметься "Дороги України". Авторкою тексту Радіодиктанту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читатиме актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі "Довбуш" Олексій Гнатковський.

Диктант розпочнеться об 11:00 – долучитися до його написання зможуть усі: українці й ті, хто знає або тільки вивчає українську мову.

Радіодиктант транслюватимуть наживо "Українське Радіо", радіо "Культура", телеканал "Суспільне Культура" та інші платформи Суспільного мовлення.

👋🎓 Педагогічний факультет гостинно запрошує викладачів і студентів до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2023 разом! Збираємося о 10:30 27 жовтня (п'ятниця) в аудиторії 4-1а Гуманітарного корпусу УДУ імені Михайла Драгоманова аби перевірити свою солов'їну!

🎥 Покликання для приєднання до Радіодиктанту в Google Meet: https://meet.google.com/xyb-kydg-mgz

Всеукраїнський флешмоб об'єднає людей навколо України в усьому світі! Так ми вшануємо свято розвитку державної мови разом!!!

Джерело: Українське радіо