Ви тут:  Головна Події Підсумки проведення гостьової лекції "Місія психологічної служби у системі освіти України"

27 жовтня 2021 року відбулася гостьова лекція для викладачів ЗВО та студентів спеціальності 053 «Психологія» («Практична психологія»). Лекція проходила у дистанційному форматі на платформі Google Meet. У заході взяли участь 105 осіб. Це викладачі і студенти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова; Донбаського державного національного університету; Житомирського державного університету імені Івана Франка; Західноукраїнського національного університету; Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини.

гостьова лекція 27.10.21 фон

Лектор – Панок Віталій Григорович, член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи.

Тема: Місія психологічної служби у системі освіти України.

Провідна мета лекції: розкрити стратегічні завдання, принципи  основні види діяльності психологічної служби в системі освіти України та презентувати вимоги до особистості практичного психолога, важливі для забезпечення ефективності психологічної допомоги суб’єктам освітнього процесу.

гостьова лекція 27.10.21 1

гостьова лекція 27.10.21 3

У процесі лекції Віталій Григорович, як стейкхолдер спеціальності 053 «Психологія» («Практична психологія»), звернув увагу студентів на необхідність володіння інтелектуальними, творчими, дослідницькими уміннями, професійно-значущими якостями (емпатією, динамізмом, емоційною стійкістю, суб’єктністю) для становлення конкурентоздатного фахівця. Окреслив певні помилки, які допускають студенти під час виробних практик і шляхи їх усунення.

гостьова лекція 27.10.21 4

Обговорення лекції було організовано у форматі проблемно-пошукового діалогу. Віталій Григорович відповів на питання студентів. Викладачі і студенти висловлювали захоплення теоретико-прикладним характером лекції. Тамара Семенівна Яценко, академік НАПН України, підкреслила досягнення Панка В.Г. щодо створення психологічної служби у системі освіти України, діяльність якої допомагає забезпечити психічне здоров’я нації.

Фрагмент гостьової лекції 🎬

гостьова лекція 27.10.21 6