Ви тут:  Головна Події Анонс від ПФ до Дня української писемності та мови 2021

Анонс від ПФ до Дня української писемності та мови 2021

Кожного року 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році, адже саме 9 листопада 24 роки тому на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства було видано Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови». (За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі та послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія).

Мова єднає

💙💛 Напередодні цього свята кафедра педагогіки та методик навчання української й іноземних мов педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова запрошує усіх охочих долучитися до участі у флешмобі «Мова єднає», метою якого є популяризація української мови та грамотності, виховання поваги до рідного слова, бажання любити рідну мову, знати й шанувати свою історію та культуру.

🚀 Для участі в онлайн-флешмобі достатньо:

✅ Записати відео (на тему, яка пов'язана з українською мовою, писемністю, грамотністю; історія, вірші, колаж з відомими постатями та діячами; звернення "Мова важлива!", "Мова єднає!").
✅ Опублікувати його на своїй сторінці у соціальній мережі:
🌐 Facebook, обов’язково вказавши хештег #МоваЄднає #ПФ_НПУ
🌐 або Instagram, відмічаючи нас (the_best_faculty) у своїх постах та сторіс.

☝️ Акція триватиме до вівторка 9 листопада 2021 року.

❗️ 🎙 До уваги! Саме 9 листопада традиційно проходитиме 21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

✍🏻 Він розпочнеться о 10.00 й триватиме до 11.00 – долучитися до його написання зможуть усі небайдужі до рідного слова.

Радіодиктант транслюватимуть наживо "Українське радіо", радіо "Культура", телеканал "UA: Перший" та інші платформи Суспільного мовлення. Цьогоріч текст радіодиктанту напише і прочитає в ефірі письменник Юрій Андрухович. Його обрали з кількох претендентів. Як зазначив Дмитро Хоркін (генеральний продюсер Українського радіо), саме Юрія Андруховича радіослухачі радили обрати автором тексту та читцем.

Вшануймо свято розвитку державної мови разом!!! 🌻

21 радіодиктант 9.11.21