Ви тут:  Головна Події Студенти вітають із Днем вишиванки

Студенти вітають із Днем вишиванки

Щорічно в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки – свято, якому цьогоріч виповнюється 16 років. Українська вишита сорочка– це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен наші предки використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка – для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.

День вишиванки 2022

Студенти педагогічного факультету щиро вітають із Днем вишиванки – всеукраїнським святом, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Адже наша вишивка – це не лише майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.

Відео студентів 2-ПН групи спеціальності "Початкова освіта" створено за підтримки гуртка "Оберіг". Науковий керівник – Семеренко Ганна Василівна, кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та методики навчання української та іноземних мов.

Магістри 1 курсу заочної форми навчання спеціальності "Дошкільна освіта" Педагогічного факультету також підготували відеопривітання.

Долучаються до привітань і студенти 3 курсу спеціальності "Початкова освіта" (33пі група). Куратор – Тесленко Тетяна Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і методики початкового навчання.

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки члени гуртка методики навчання української мови "ЛОГОС" (науковий керівник – Чабайовська Марія Іванівна, доцент кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мови), підготували відео "ВИШИВАНА МОЯ УКРАЇНА", де презентують тематичні вірші українських поетів для дітей молодшого шкільного віку.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою й несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Запрошуємо до перегляду!

До святкування долучилися студенти спеціальності Дошкільна освіта (група 1-Б). Та пропонують переглянути відео присвячене Всесвітньому дню вишиванки «А вишиванка – вічна берегиня, Скарбниця Сходу і Заходу корінь».
Організатор – доцент кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов – Топіха Віра Андріївна.

Студенти першого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» (група 1-А) долучилися до святкування Всесвітнього дня вишиванки та підготували флешмоб «А вишиванка – вічна берегиня, Скарбниця Сходу й Заходу корінь».
Організатор заходу – доцент кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов – Топіха Віра Андріївна. Запрошуємо до перегляду!