Ви тут:  Головна Події Гостьові професори: Життєстійкість в умовах війни

Гостьові професори: Життєстійкість в умовах війни

Проєкт залучення гостьових професорів на Педагогічному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова вже став звичайною практикою, яка, без сумніву, має значний вплив на академічну спільноту, збагачуючи освітній процес новими ідеями, підходами та досвідом. Так, у понеділок 12 лютого 2024 року в рамках проєкту «Гостьові професори» за сприяння декана педагогічного факультету професора Тараса Олексійовича Олефіренка, організації завідувачки кафедри практичної психології Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» професорки Елліни Анатоліївни Панасенко та підтримки завідувачки кафедри дошкільної освіти професорки Ганни Георгіївни Цвєткової викладачі і студенти мали можливість прослухати лекцію «Життєстійкість в умовах війни» від Маріанни Григорівни Ткалич, професорки кафедри психології Запорізького національного університету, професорки кафедри психології Національного університету «Львівська Політехніка».

Гостьові професори 12.04.24 1

Маріанна Григорівна як директор дослідницької лабораторії «Рейтинг Лаб» познайомила присутніх зі справжньою знахідкою для науковців – Rating Online: https://rating.online/ – сучасною платформою онлайн-досліджень, де кожен бажаючий може пройти тести і соціологічні опитування, розроблені дослідницькою лабораторією Rating Lab, порівняти свої результати з країною та слідкувати за власною динамікою у персональному кабінеті. Платформа Rating Online показала себе ефективним інструментом збору даних, який застосовується в суспільних та маркетингових дослідженнях і проведенні соціологічних онлайн-опитувань. Багаторівнева сегментація цільових аудиторій дозволяє проводити таргетовані дослідження окремих груп, будувати і реалізовувати різні панельні та трекінгові дослідження.

Гостьові професори 12.04.24 1

Зокрема, пані Маріанна презентувала цікаві результати дослідження життєстійкості в умовах війни, що продемонстрували доволі високий рівень життєстійкості населення України з-поміж 7779 респондентів за 2023 рік. Дослідження встановили, які переважні емоції відчувають українці.

Гостьові професори 12.04.24 1

Також лекторка окреслила проблему життєстійкості через біо-психо-соціо-парадигму, психологічну стійкість та фізичну стійкість. Маріанна Григорівна поділилася корисними лайфхаками з підвищення життєстійкості, серед яких необхідно: займатися улюбленою роботою (навчанням); уміти планувати на кілька місяців вперед; перетворювати свої страхи на бажання; не триматися за минуле, а жити сьогодні; нарешті зайнятися улюбленим хобі тощо. (Презентація до лекції↓pdf)

Гостьові професори 12.04.24 1

Вдячні організаторам та лекторці за розкриття важливої теми та знайомство з корисним ресурсом. Ми вкотре переконалися в тому, що залучення гостьових професорів є важливою стратегією для збагачення освітньо-наукового простору нашого факультету. Гостьові лекції пропонують значні переваги для всіх учасників освітнього процесу, сприяючи розповсюдженню знань та ідей. А регулярний зворотний зв'язок від студентів, викладачів та самих гостьових професорів допомагає оцінити ефективність цієї практики та вносити необхідні корективи для її подальшого вдосконалення.