Ви тут:  Головна Події Концерт і виставка до свята Покрови та Захисників України у Патріаршому соборі

Концерт і виставка до свята Покрови та Захисників України у Патріаршому соборі

12 жовтня 2021р. у Патріаршому соборі УГКЦ відбувся традиційний щорічний концерт до свята Покрови та Захисників України "Під Покровою твоєю, Богородице", який організовано факультетом мистецтв у партнерстві з педагогічним факультетом у рамках діяльності Міжфакультетського мистецького центру Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Кафедра образотворчого мистецтва педагогічного факультету презентувала виставку живописних творів студентів, присвячених знаменній даті. Відкрив експозицію декан факультету професор Тарас Олефіренко.

12.10.21 Патріарший 3

12.10.21 Патріарший 10

12.10.21 Патріарший 12

Під величним склепінням Патріаршого собору у супроводі піднесеного звучання духовних богородичних співів університетських хорів, класичних мелодій Джованні Перголезі, Антоніо Вівальді, Йогана Баха з особливим настроєм сприймалися пейзажі духовних святинь України, написані студентами кафедри Микитою Дмитренком, Дмитром Вернигором. Твори Миколи Лисенка, Максима Березовського і Миколи Леонтовича озвучували патріотичні мотиви козацького циклу, написаного нашим випускником Ярославом Семененком. А ліричні наспіви Іллі Дрозда, Миколи Стецюна, Олександра Білаша знайшли своє уособлення у образах чарівних українок, втілених у розмаїтті фарб Марією Сліденко і Олександрою Бойко. Численні гості заходу відчули дивовижну силу синтезу мистецтв, піднесену цілісність сприйняття світу завдякі співтворчості талановитих молодих художників і музикантів.

Ось такі неймовірні й приголомшливі результати творчої співпраці двох факультетів і їхніх керманичів – декана педагогічного факультету професора Тараса Олефіренка й декана факультету мистецтв професора Василя Федоришина – співініціаторів Міжфакультетського мистецького центру НПУ імені М. П. Драгоманова, засновником якого є ректор академік Віктор Андрущенко.

Дякуємо організаторам і учасникам заходу за чудовий, піднесений настрій й дивовижні враження!

12.10.21 Патріарший 3

12.10.21 Патріарший 16