Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки Студентське життя Виховна робота Незабутня подорож студентів першого року навчання стежками Великого Кобзаря

Незабутня подорож студентів першого року навчання стежками Великого Кобзаря

Наша мальовнича Батьківщина – колиска талановитих та геніальних людей, які прославляють її на весь світ. У рамках дослідження історії України, її культури та традицій студенти першого року навчання Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова 22 вересня 2023 року вирушили у пізнавальну подорож стежками Великого Кобзаря – геніального поета, прозаїка, художника, фольклориста, етнографа, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Ця екскурсія є продовженням розпочатої у вересні 2021 року серії пізнавальних подорожей Україною задля реалізації освітньо-виховного культурологічного проєкту для студентів першого курсу «Україна – це моя Батьківщина». Проєкт має на меті допомогти майбутнім фахівцям, учителям, вихователям, практичним психологам та художникам долучитись до набуття світоглядних знань про українську історію, діалог культур та проблеми міжкультурної комунікації в сучасному світі.

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Ініціатива студентів була повною мірою підтримана ректором університету академіком Віктором Петровичем Андрущенком, який сприяв організації екскурсії для здобувачів першого року навчання. Віктор Петрович побажав студентській молоді вдалої подорожі мальовничими туристичними місцями, наголосив на важливості вивчення багатогранної української спадщини та разом із проректором із наукової роботи Григорієм Мирославовичем Торбіним позичив команді драгоманівців легкої дороги.

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Отже, спільно з головою Первинної профспілкової організації студентів УДУ імені Михайла Драгоманова Станіславом Григоровичем Цибіним, очільницею Навчально-методичного центру університету Романчук Аллою Іллівною і, звичайно ж, нашим деканом Тарасом Олексійовичем Олефіренком, його заступниками Оленою Валеріївною Матвієнко, Іриною Миколаївною Шапошніковою та Іриною Андріївною Матвієнко, координатором спеціальностей факультету Мар'яною Степанівною Севастюк, головою профбюро Людмилою Ігорівною Себало, академічними та студентськими кураторами – наша дружна команда вирушила в неймовірну подорож Шевченковими стежинами.

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Дорога була надзвичайно цікавою, сповненою спілкування, адже в автобусі всі разом співали прекрасні українські пісні та грали на гітарах. Координатор екскурсії доцент Людмила Миколаївна Попова спланувала маршрут таким чином, щоб учасники подорожі мали можливість побачити на власні очі місця, де народився і жив поет, де пройшли його дитячі роки, звідки брав наснагу і сили для своєї творчості (музей Т. Шевченка в с. Моринці); де навчався грамоти і на все життя зберіг у спогадах колишню садибу батьків (Літературно-меморіальний музей Т.Шевченка в с. Шевченкове); на місці перепоховання українського поета – Тарасовій (Чернечій) горі у Каневі (Шевченківський національний заповідник «Тарасова гора» в м. Канів).

стежками Кобзаря 22.09.23 1стежками Кобзаря 22.09.23 1

Послання від викладачів і студентів Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова (Літературно-меморіальний музей Т.Шевченка у с. Шевченкове)

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Покладання квітів на Тарасовій горі студентами першого кусу (Шевченківський національний заповідник «Тарасова гора» м. Канів).

На могилі Тараса Григоровича драгоманівці засвідчили, що український народ аж майже через 200 років почав виконувати Заповіт нашого пророка Шевченка:

...Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте…

Сподваємося й віримо, що завдяки ЗСУ та всьому народові України справдяться й інші заповітні слова Тараса:

...І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Імпровізований літературний мітинг «Тарасовими стежинами» на Чернечій горі у Каневі. Студентки Анастасія Щербатюк, Анна Радченко, Марина Запорожець запросили до слова декана Тараса Олексійовича Олефіренка

стежками Кобзаря 22.09.23 1

Ми, викладачі та студенти Педагогічного факультету, висловлюємо щиру вдячність за постійну увагу й підтримку в реалізації освітньо-виховного культурологічного проєкту ректорові нашого університету академіку Віктору Петровичу Андрущенку.

Уклінно дякуємо нашим Захисникам та Захисницям за можливість жити, досліджувати, пізнавати, співати, подорожувати та робити щодня свій вклад в майбутнє нашої країни!

Відеоогляд↓