Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки Співпраця Академічна мобільність студентів Завершення навчання студентів Педагогічного за програмою академічної мобільності в Норвегії

8 червня студентки спеціальності «Початкова освіта» закінчили весняний семестр 2022-2023 навчального року за програмою академічної мобільності в Норвегії від Erasmus+. Навчання проходило у рамках міжнародної співпраці Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова та Факультету гуманітарних, спортивних та освітніх наук Університету Південно-Східної Норвегії (Høgskolen i Sørøst-Norge / The University of South-Eastern Norway). У цей день відбулося свято на честь успішного закінчення навчання, студенти весело проводили час разом з викладачами, обмінювалися подарунками та пригадували всі пригоди, які сталися з ними протягом 5 місяців. Від наших українок викладачі отримали у подарунок вишиванки.

АМ Норвегія ПО ПФ 8.06.23 1

Хокун, один з викладачів, виголосив промову студентам:

«Сміятися – значить ризикувати здатися дурнем.

Плакати – ризик здатися сентиментальним.

Виявляти свої ідеї, свої мрії перед натовпом означає ризикувати їх втратою.

Кохати – означає ризикувати не бути коханим у відповідь.

Жити – значить ризикувати померти.

Вірити – значить ризикувати впасти у відчай.

Спробувати – це ризикувати невдачею.

Але потрібно ризикувати, тому що найбільша небезпека в житті – нічим не ризикувати.

Люди, які нічим не ризикують, нічого не роблять, нічого не мають, не живуть.

Вони можуть уникнути страждань і горя, але вони не можуть вчитися, відчувати, змінюватися, рости, любити, жити.

Скуті своїми поглядами, вони раби; вони втратили свою свободу.

Вільна лише та людина, яка ризикує».

АМ Норвегія ПО ПФ 8.06.23 1

Також Хокун, Ула та Торгей звернулися до наших дівчаток-українок та наголосили на тому, що немає більшого ризику, ніж мужньо повертатися до країни, в якій іде війна. Вони ніколи не бачили таких відважних людей, які ризикують своїм життям заради Батьківщини, заради майбутнього, заради дітей.

АМ Норвегія ПО ПФ 8.06.23 1

Навчання у Норвегії закінчено, час переходити до нового етапу життя з чудовим досвідом, який привезуть додому Ульяна Оладько, Анастасія Єлейнік, Софія Романюк та Вікторія Мамчик.

АМ Норвегія ПО ПФ 8.06.23 1

Студенти щиро дякують деканові Педагогічного факультету Тарасу Олефіренку, заступниці декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків, завідувачці кафедри початкової освіти Олені Матвієнко, міжнародному відділу УДУ імені Михайла Драгоманова за надану можливість взяти участь в програмі академічної мобільності, а також підтримку під час її проходження.