Ви тут:  Головна Події З Днем Соборності, Україно!

З Днем Соборності, Україно!

22 січня 2023 року ми відзначаємо День Соборності України – свято, яке має особливе історичне значення. Століттями розірваний український народ об'єднався на своїй землі заради створення єдиної держави. Саме цього дня у 1919 році (104 роки тому) на Софійській площі в Києві був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. У цей день також прийнято згадувати іншу знакову подію, яка відбулась рівно роком раніше – 22 січня 1918 року. Йдеться про прийняття IV Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

 

Уперше День Соборності українці відзначили 22 січня 1939 року в місті Хуст, яке входило на той час до автономної республіки Чехословаччини. Тоді українці, які з'їхалися з різних місць до столиці Карпатської України, влаштували 30-тисячну маніфестацію під синьо-жовтими прапорами.

 

А вже 22 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки між Львовом і Києвом було створено «живий ланцюг». Понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єднання, прагнення українського народу до свободи. Ця акція вважається однією з найбільших у світовій історії. Відтоді в Україні неодноразово створювалися «живі ланцюги» як символ єдності та стійкості українського народу.

 

У 2023 році Україна змушена вкотре боротися за власний суверенітет та незалежність через повномасштабну війну, яку росія влаштувала 24 лютого 2022 року з метою вкотре захопити українські землі. 

 

Завдяки героїчності, незламності та стійкості українського народу ми продовжуємо боротися з ворогом та йти до перемоги.

 

Щиро бажаємо всім українцям міцного здоров’я, життєвої наснаги, добра, миру, злагоди й глибокої віри у гідне та щасливе майбутнє України!

 

день соборності 2023