Ви тут:  Головна Події Волонтерство як порятунок від паніки під час війни

Волонтерство як порятунок від паніки під час війни

Від початку введення воєнного стану десятки тисяч людей в Україні частково або повністю змінили свої мирні професії. Художники, вчителі, вихователі, психологи, викладачі – усі ми стали волонтерами та робимо те, що потрібно саме зараз – сортуємо гуманітарку, допомагаємо тим, хто залишився без їжі та ліків. І драгоманівські студенти не є виключенням. Когось із них війна застала в ліжку, частина з них зі своїх причин вирішили не їхати та бути корисними в рідному місті, кожен мріє про перемогу та мир. Вони розповідають свої історії, адже волонтерство й справді рятує від паніки під час війни, а те, про що мрієш, важливо робити вже сьогодні.

волонтери пф

ЩЕРБАТЮК АНАСТАСІЯ, 33 ПІ

Настя Щербатюк проводить для дітей онлайн-уроки, виховні заходи, творчі заняття тощо. У вільний час займається плетінням сіток для військових. Разом із жителями села збирали гуманітарну допомогу для ЗСУ.

Щербатюк 1

ЛУКАШЕВА ВІКТОРІЯ, 33 ПІ

Вікторія Лукашева плела сітки у місті Біла Церква. Зараз із хлопцем приймають на ремонт машини тероборони та військовослужбовців. Відвозять їжу хлопцям на блок-постах та теробороні. Разом із родиною допомагають територіальній громаді у зборі мобільних телефонів для військових, які були поранені та перебувають у госпіталі, щоб вони мали зв’язок із рідними. Також Вікторія проводить безкоштовні уроки для учнів 1-6 класів.

ТАРАСЮК ОРИНА

«Я студентка 3 курсу, Тарасюк Орина. Займаюсь в даний час волонтерською діяльністю. Ми плетемо сітки з тканини в  нашому кінотеатрі, збираємо продукти та речі на пости для тих, хто оберігає наше місто, на тому тижні до нашої школи привезли людей із Маріуполя, усім містом ми приносили для них одяг та їжу, декілька разів я ходила в школу і допомагала готувати їжу».

БАБІК АННА, 33ПІ

«Проводитиму онлайн-заняття з математики для 3-4 класів та з української мови для 2-3 класів. Також проводила онлайн-заняття у ЗОШ  №5 ім. Анатолія Кореневського, м. Володимир-Волинський з читання та математики для 3 і 4 класу».

ЧАБАЛА УЛЯНА, 33 ПІ

«Чабала Уляна Андріївна, 3 курс, 33ПІ група, проводжу заняття для діток, а також допомагаю волонтерській організації міста Дніпра "Щаслива дитина". Надається допомога з житлом, їжею, одягом, іграшками для дітей».

БУРА АННА, 33 ПІ

«Проводжу для діток творчі заняття в онлайн-форматі. У своєму місті Фастові працюю у волонтерському центрі гуманітарної допомоги».

ДЕМЧЕНКО МАРІЯ, 32 ППР

«Я надсилала кошти у фонд ЗСУ, передавала речі для плетіння сіток і півлітрові банки для консервування тушонки для хлопців у військову частину».

ОЛЕКСЕНКО ЯНА, 32 ППР

«Проводжу для діток творчі заняття в онлайн-форматі».

ЯДЧИШИНА ДІАНА, 33 ПІ

«Я, Ядчишина Діана Сергіївна, студентка 33 Пі групи, вимушена була виїхати з України до Італії. Займаюсь волонтерською діяльністю (проводжу онлайн-уроки математики з дітками в університетській організації «Куточок творчості»). Також в Італії займаюсь з дітками, які приїхали з України різного віку, починаючи з 3 рочків і до 13 (малюємо малюнки для наших волонтерів, організовую похід на дитячий майданчик, футбольне поле, навіть святкування дня народження)

ТРЕТЯК ІРИНА, 33ПІ

«До початку війни я майже рік була учасницею волонтерської спілки ветеранів та учасників АТО у місті Вишневому. Я активно допомогала з колегами  організації деяких заходів у спілці. З початком війни я зайнялась волонтерською діяльністю у своєму рідному смт. Брусилів що на Житомирщині. Я не буду розкривати усіх деталей та місцезнаходжень, натомість маю фото-докази спільної логістичної роботи волонтерської команди. Ми займалися налагодженням харчування ТРО, здійснювали збір одноразового посуду, продуктів харчування та їх подальше приготування. Проводили збір коштів на амуніцію та контактування з волонтерами інших громад для закупівлі засобів гігієни, одягу та препаратів».

НОВОСАД ІРИНА, 32ППР

«Протягом усього місяця всією сім’єю долучаємося до плетіння маскувальних сіток. Також допомагаємо сім’ям, які приїхали у наш населений пункт з гарячих точок та готуємо гарячу їжу для місцевої територіальної оборони, фінансово підтримуємо ЗСУ».

ЛУКАВЕНКО ДАРИНА, 32 ППР

«У місті Ірпінь у бомбосховищах житлових будинків допомагала людям готувати їжу, приносила теплі речі та продукти, надавала психологічну допомогу, проводила бесіди з дітками, ігри, щоб відволікти їх, святкували день народження дітей в умовах бомбосховища».