Ви тут:  Головна Події Вітаємо професора Антоніну Пантелеймонівну Каніщенко з ювілеєм

Вітаємо професора Антоніну Пантелеймонівну Каніщенко з ювілеєм

Антоніна Пантелеймонівна Каніщенко  Вельмишановна Антоніно Пантелеймонівно!
Прийміть щиросердечні вітання від усього колективу факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П.Драгоманова з нагоди Вашого дня народження!
Пишаємося Вашим внеском у розвиток початкової освіти України! Захоплюємося Вами як особистістю, педагогом і наставником студентської молоді!!!
Від душі бажаємо Вам міцного здоров'я, родинного щастя, натхнення в роботі, здійснення всіх планів і побажань, Божого благословення в житті.
Троянди1

Антоніна Пантелеймонівна Каніщенко за час багаторічної праці педагогом, наставником, керівником успішно поєднувала викладацьку, наукову, громадську та виховну діяльність. У Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова 42 роки працює на посадах викладача, доцента, завідувача кафедри (10 років), професора.
     Антоніна Пантелеймонівна є автором понад 150-ти наукових праць, серед яких 30 одноосібних посібників для початкової і вищої школи. З-поміж друкованих праць варто виділити сім поурочних читанок для учнів 1, 2, 3, 4 класів з грифом МОН України. Зміст читанок укладено за інноваційними технологіями розвитку пізнавальної активності та пізнавальної діяльності молодших школярів, велику увагу приділено розвитку творчих здібностей дітей та їх самостійності. Матеріал читанок відповідає кількості уроків у кожному півріччі з виокремленням класного та позакласного читання. Вперше в Україні видано п'ять букварів (Буквар, Київський, Подільський, Поліський і розвивальний) з використанням інноваційних методів навчання. У Букварях на окремих сторінках відповідно до виучуваної літери подаються тексти для ознайомлення з визначними місцями рідного краю. Навчальний комплект (для першокласників та учителів) дає можливість класоводові використовувати методи і прийоми інноваційних підходів до навчання грамоти. За розробленим проектом і загальною редакцією Каніщенко А. П. вийшов друком підручник нового покоління − інтегрований курс «Українська мова з методикою навчання в початкових класах». Автором також розроблено лекційно-практичні курси з усіх розділів методики: навчання грамоти, теорії мови, літературного читання, розвитку усного та писемного зв'язного мовлення.
     До експериментальної роботи та апробації змісту навчання методичних посібників, творчої діяльності постійно залучаються студенти під час проходження педагогічної практики. Готуючи підручники та посібники для учнів початкової школи та для студентів університету, майже щороку видаються навчально-методичні посібники спільно з членами наукового гуртка «Потенціал». Студенти проводять відкриті практичні заняття, майстер-класи та інсценізації, інформація про які висвітлюється на сайті факультету. Неодноразово науково-дослідні роботи, виконані студентами під керівництвом А. П. Каніщенко, займали призові місця, а їх наставник комісією конкурсу була нагороджена грамотами.
     Професор А. П. Каніщенко підтримує зв'язки з ВНЗ України (Хмельницьким, Дрогобицьким, Полтавським, Слов'янським, Чернігівським) та колективами учителів шкіл міста Києва, в яких проводяться конференції, круглі столи, методичні семінари, виїзні засідання кафедри (школа № 227, 134, 117 та ін.).
     Протягом десяти років Антоніна Пантелеймонівна завідувала кафедрою, понад 10 років була членом Ученої ради НПУ імені М. П. Драгоманова, понад 20 років – членом Ученої ради факультету педагогіки і психології. Більше 10 років була членом предметно-методичної комісії МОН України, а також комісії з ліцензування та акредитації ВНЗ України.
     За заслуги в галузі освіти і педагогічної науки постановою колегії МОН України була нагороджена медаллю А. С. Макаренка (1988), знаком «Відмінник освіти України» (1995), орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2008). Неодноразово нагороджувалася грамотами МОН України, КМДА та подяками ректора НПУ імені М.П.Драгоманова.

Ювілей А.П.Каніщенко1 Ювілей А.П.Каніщенко2
Ювілей А.П.Каніщенко3 Ювілей А.П.Каніщенко4