Ви тут:  Головна Події Підсумки проведення гостьових лекцій зі «Вступу до логотерапії» від рабина, д-ра Шимона Кауена

Завершився двотижневий цикл гостьових лекцій від рабина, д-ра Шимона Кауена зі Вступу до логотерапії, що тривав у період із 13 до 29 вересня 2022 року та був проведений кафедрою практичної психології Педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова в онлайн-форматі на платформі ZOOM.

Логотерапія Шимон Кауен вересень 2022 5

Рабин, д-р Шимон Кауен є директором Інституту юдаїки та цивілізації в Мельбурні, Австралія, який вивчає зв’язок між духовністю та мистецтвом, наукою та цінностями суспільства в цілому. Нагадаємо, що окрім висвячення в равини, Шимон Кауен має ступінь доктора соціальної філософії та викладав в Університеті Монаша в Мельбурні, Австралія. Також наш поважний лектор переклав низку творів Віктора Франкла англійською мовою та є автором «Перевідкриття людини» – психологічні твори Віктора Франкла про людину в образі Божественного. Написав низку книг про універсальну етику та її застосування, зокрема «Теорію та практику універсальної етики – Закони Ноахіда».

Організаторами заходу виступили:

Педагогічний факультет Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (кафедра практичної психології);

Громадська організація «Українська асоціація педагогів і психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти»

та Соціальний проєкт “Разом”.

У межах циклу онлайнових зустрічей було представлено 5 лекцій, а саме:

Лекція 1 «Логотерапія як терапія колективних та індивідуальних криз та травм»
Кристалізація логотерапії Віктора Франкла на основі його досвіду в'язня концентраційних таборів

Лекція 2 «Власний інтелектуальний шлях Віктора Франкла до логотерапії»
Як Франкл знайшов свій шлях до сенсо-центричної логотерапії після того, як спочатку належав до психологічних шкіл Зигмунда Фрейда та Альфреда Адлера?

Лекція 3 «Логотерапія як додаткова терапія»
Як Франкл мав намір використовувати логотерапію разом із іншими психотерапевтичними методами лікування всіх видів психічних захворювань?

Лекція 4 «Самотранседентація для всіх»
Як Франкл задумав лого-терапевтичну мету самотранседентації як психотерапевтичний метод для віруючих та невіруючих людей?

Лекція 5 «Загальнолюдські цінності та людське сумління»
Логотерапія Франкла та питання про цінності в психотерапії.

До лекцій долучились понад 50 практичних психологів, а також близько 20 студентів. Слухачі доєднувались з різних куточків України, а також із США, Туреччини, Польщі, Італії, Ізраїлю, Катару та Словаччини.

По завершенню лекцій учасники ділилися своїми враженнями про важливість презентованої роботи та своєю зацікавленістю у цій темі. Усі висловлювали вдячність спікерам за популяризацію таких тем та надану можливість ознайомитись із новими для себе матеріалами.

Логотерапія Шимон Кауен вересень 2022 5

За матеріалами магістрантки кафедри практичної психології
Педагогічного факультету НПУ ім. М.П. Драгоманова
Адамюк Діани Сергіївни