Ви тут:  Головна Події Напередодні Дня української мови та писемності

Напередодні Дня української мови та писемності

Свято зошита 2017 1

Напередодні Дня української мови та писемності кафедрою української мови та методики навчання організовано „Свято зошита". Його учасники – члени наукового гуртка „Логос", студенти 2 курсу спеціальності „Початкова освіта" (керівник – доцент Чабайовська М. І.). Форма проведення –конкурс на кращий зошит.

Свято української мови та писемності

Указом Президента України у 1998 році 9 листопада проголошено Днем української мови та писемності. Це свято запроваджене з ініціативи Всеукраїнського товариства „Просвіта" імені Т.Г.Шевченка. Воно збігається з датою вшанування пам'яті Нестора Літописця. У цей час також кожного року в Україні стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
      Ці заходи ставлять за мету відродження української культури і духовності, утвердження української мови як єдиної державної мови в Україні.
     Писемність – найголовніша складова частина культури будь-якого народу. Без писемності немислимий духовний розвиток людства.
     Слово «писемність» має два значення. Перше – це система графічних знаків (букв, ієрогліфів тощо), уживаних для писання в тій чи іншій мові. Друге – це сукупність писемних, літературних пам'яток якого-небудь народу.
     Зважаючи на те, що навчання правильного, каліграфічного письма є складовою програми початкової школи, важливо сформувати у майбутніх учителів професійну компетентність щодо вироблення в учнів каліграфічного почерку з урахуванням оновленого змісту освіти як одного з компонентів процесу навчання. Ці завдання реалізуються в процесі вивчення курсу "Методика навчання письма".
     Напередодні Дня української мови та писемності кафедрою української мови та методики навчання організовано „Свято зошита". Його учасники – члени наукового гуртка „Логос", студенти 2 курсу спеціальності „Початкова освіта" (керівник – доцент Чабайовська М. І.). Форма проведення – конкурс на кращий зошит.
          Переможцями конкурсу стали:
               Юрченко Анна
               Золотаренко Тетяна
                Барабус Аріна
                Пономарьова Анастасія
                Пономаренко Марія
                Шпак Ольга
                Федина Алла
                Гордюк Яна

Свято зошита 2017 Юрченко Анна 2

Звято зошита 2017 Федина Алла
Свято зошита 2017 Золотаренко Тетяна Свято зошита 2017 Барбус Аріна
Свято зошита 2017 Пономаренко Марія Свято зошита 2017 Пономарьова Анастасія
Свято зошита 2017 Шпак Ольга Свято зошита 2017 Гордюк Яна 2

Відповідальна за організацію та проведення заходу – доцент кафедри української мови та методики навчання в початковій школі факультету педагогіки та психології НПУ імені М.П.Драгоманова Марія Іванівна Чабайовська.