Ви тут:  Головна Події На Всеукраїнському науково-практичному форумі «Психолого-педагогічні засади національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану»

28 квітня 2022 року за підтримки Міністерства внутрішніх справ України та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся Всеукраїнський науково-практичний форум «Психолого-педагогічні засади національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану».

Напрями роботи форуму:

• Теоретико-методологічні засади дослідження національно-патріотичного виховання в умовах воєнного стану.
  • Вплив воєнного стану на національно-патріотичну складову формування особистості.
  • Патріотично орієнтована освіта майбутніх психологів.
  • Функціонування закладів вищої освіти в умовах війни.
  • Кризова психологія: надання психологічної допомоги в умовах воєнного стану.
  • Діяльність органів державної влади, громадських організацій та інших соціальних інститутів як комплексна система здійснення національно-патріотичного виховання.
  • Психолого-педагогічні шляхи протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
  • Патріотично орієнтована освіта майбутніх психологів.
  • Функціонування закладів вищої освіти в умовах війни.
  • Кризова психологія: надання психологічної допомоги в умовах воєнного стану.

форум 28.04.22 1

Роботу Педагогічного факультету НПУ імені М.П. Драгоманова на Форумі презентували:

Олександр МИТНИК, завідувач кафедри практичної психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор

«Командна робота викладачів і студентів у збереженні психічного здоров’я громадян України під час війни».

Олександр Якович підкреслив, що на факультеті високо розвинена корпоративна культура професорсько-викладацького складу.  З перших днів відкритого воєнного нападу Росії на нашу рідну країну усі викладачі кафедр факультету і більшість студентів об’єдналися в єдину команду, діяльність якої спрямована на багатоаспектну психолого-педагогічну допомогу та допомогу засобами мистецтва населенню України. Акцентовано увагу професійної громадськості на активній роботі Центру психологічної допомоги Педагогічного факультету. Підкреслено, що надаються консультації населенню України, які перебувають у стані тривоги, паніки, стані посттравматичного стресового розладу, депресії, при наявних дисоціативних розладах (добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, небажання розмовляти) тощо. На сайті нашого факультету розміщено відеоматеріали консультацій.

Ірина МАТВІЄНКО, заступник декана по роботі зі студентами Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

«Національно-патріотичне виховання студентів в умовах війни».

Ірина Андріївна звернула увагу на те, що повномасштабне вторгнення росії в Україну кардинально змінило життя мільйонів, включно зі студентами, які опинилися в окупації, під обстрілами чи вимушено виїхали зі своїх домівок. На очах яких твориться нова історія вільного українського народу. Вона зазначила, що надійним фундаментом стає віра в наших воїнів, волонтерів та незламний дух козацького роду кожного українця: «Саме зараз, коли кожен надає руку підтримки тим, кому це необхідно, наближає нас до перемоги. Ми – українці! І нас об'єднує любов до жовто-блакитного прапора, людей, які в будь-якому віці, чуючи мотиви "Ой у лузі червона Калина...", наспівують у відповідь гучніше!».

У  виступі було зауважено, що на Педагогічному факультеті НПУ імені М.П. Драгоманова життя вирує не дивлячись на складні умови в яких ми опинилися. Керівництво факультету тримає зв'язок із кожним студентом. З перших днів війни функціонує Google форма, де студенти залишають свої заявки, а факультет має можливість організовувати освітній процес та враховувати пропозиції й зауваження своїх здобувачів освіти, швидко реагувати та допомагати тим, хто знаходиться в групі ризику.

форум 28.04.22 1

Було сказано про вагомий внесок  Студенського парламенту факультету. Про їх активну роботу в Telegram каналах (PF_LEO, Чат ПФ, Старости ПФ) та Іnstagram сторінці. Акцентована увагу на проєктах та флешмобах, які відбулися за час навчання у весняний період:

• #НІВІЙНІВУКРАЇНІ_ПФ;

У відеозверненнях  перші згадки й факти про Україну, цитування видатних діячів.

• 208 РІЧНИЦЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА;

Студенти цитували улюблені уривки великого Кобзаря:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине…

Ось де, люди, наша слава,

Слава України!

• ДЕ БИ НЕ БУВ, НЕ ЗАБУДУ СВІЙ ДІМ;

Проєкт тепла й любові до рідної землі про ті мальовничі краєвиди, які зігрівають серце у ці похмурі дні. Це проєкт про життя, людей,  сім’ю та дружбу. Ми спробували зібрати все тепло факультету в один ролик, щоб поділитися ним з кожним хто перегляне.

• #ВеликденьРазом_НПУ_UA;

В цьому році ми святкували Великдень всією країною, в усіх регіонах України: Києві, Галичині, Криму, на Донбасі, Слобожанщині, Волині, Закарпатті, Поділлі, Полтавщині та місцях проживання українців за межами нашої держави під хештегом #ВеликденьРазом_НПУ_UA.

• #ДякуюСолдате_ПФ_НПУ;

Мета флешмобу висловити вдячність нашим захисникам. за те, що вони нас оберігають та дарують надію на світле майбутнє. Зігріймо серце солдата та висловимо їм свою подяку за сміливість, мужність та стійкість. Ми обов’язково вистоїмо, завдячуючи нашим воїнам.

У наших планах багато ідей. Ми не плануємо зупинятися, а навпаки набираємо обертів.

З Україною в серці, з любов'ю до кожного українця

Педагогічний факультет

НПУ імені М.П. Драгоманова