Ви тут:  Головна Події На розширеному засіданні ректорату НПУ імені М. П. Драгоманова 11 квітня 2022 року

11 квітня 2022 року в НПУ імені М.П. Драгоманова відбулося розширене засідання ректорату. Декани факультетів доповідали про відновлення освітнього процесу на своїх підрозділах в умовах воєнного стану. Наш декан професор Тарас Олефіренко зауважив, що вже з перших днів відкритого воєнного нападу росії на нашу рідну країну переважна більшість студентів і викладачів працюють волонтерами та задіяні в теробороні.

rectorat 11 04 9

Посилено діяльність Центру психологічної підтримки педагогічного факультету з метою екстреної психологічної допомоги населенню України. На волонтерських засадах фахівці-психологи кафедри практичної психології (завідувач кафедри ­– професор Олександр Якович Митник) та студенти спеціальності «Психологія» працюють у тандемі у різних куточках України та допомагають у збереженні психічного здоров’я дітей і дорослих, постраждалих від активних бойових дій російських окупантів. А колега із Закарпаття професорка Мар’яна Марусинець допомогла у безпечному розміщенні викладачів на Закарпатті, за що їй щира вдячність. За ініціативи доцента кафедри О.М. Зінько створено соціальний проєкт «Разом». З 28 лютого здійснюються щоденно в онлайн-форматі безкоштовні консультації 54-х груп психологічної підтримки «Разом».

rectorat 11 04 9

Колективом кафедри педагогіки та методики початкового навчання (завідувач кафедри ­– професор Олена Валеріївна Матвієнко) вже на початку березня було створено на базі університету Освітній хаб з метою проведення дистанційних занять для дітей України! Студенти і викладачі своїм творчим запалом та педагогічною майстерністю зуміли вже з перших занять залучити до навчання сотні дітей з усієї України. На сьогодні Освітній хаб має 150 постійних слухачів шкільного віку; щоденно проводиться по 6-7 занять, на яких присутні від 30 до 40 дітей.

rectorat 11 04 9

У жорстокі часи військових обстрілів і бомбардувань нашої Батьківщини здобувачі й викладачі кафедри образотворчого мистецтва (завідувач кафедри ­– професор Олена Леонідівна Шевнюк) активно долучаються до волонтерської роботи. Студенти стають тероборонцями, виконують портрети на замовлення, перераховуючи всю отриману авторську винагороду на користь ЗСУ. Викладачі також займаються мистецтвом з маленькими дітками, щоби підтримувати їх емоційний та психологічний стан засобами арттерапії.

rectorat 11 04 9

Кафедра педагогіки і психології дошкільної освіти (завкафедри – професор Ганна Георгіївна Цвєткова) проводить активну діяльність за освітянським, гуманістичним та науковим напрямами, здійснюючи такі заходи, як підтримка дітей, батьків, родин в умовах воєнних дій (проведення тренінгів, індивідуальних консультацій, майстер-класів, ігротехнологій); підтримка проєкту «Дитячий садок онлайн – Освітній Хаб міста Київ»; віртуальна галерея дитячих малюнків дітей студентів спеціальності «Дошкільна освіта» та колег, у яких розкривається емоційно-вольовий стан до війни в Україні та під час війни; участь студентів в проєкті «Мамо, я бачу війну» для допомоги дітям, які постраждали від війни, спрямований на створення найбільшого та найціннішого у світі маніфест-колажу із дитячих малюнків про війну в Україні, який залишиться назавжди в цифровому просторі за допомогою NFT-технології.

rectorat 11 04 9

2 квітня 2022 р. кафедрою педагогіки проведено Науковий онлайн-семінар «Освітні системи: Ретроспектива, інноватика» (до 100-річчя науково-методичного журналу «Рідна школа»). Завкафедри і модератор зустрічі – професор Наталія Миколаївна Дем’яненко. Відповідно до Програми семінару кафедрою педагогіки підготовлено електронну Збірку наукових матеріалів.

Віртуальний Івент-центр від кафедри педагогіки анонсував графік проведення творчих зустрічей із провідними фахівцями дозвілля в період із 4 до 25 квітня 2022 року, зокрема вже проведено зустрічі з Риммою Зюбіною, актрисою театру і кіно, телеведучою, громадською активісткою, та директоркою Слов’янських шкіл (м. Лейсден, Нідерланди) пані Оксаною Сміт (обговорювали досвід організації освітньо-дозвіллєвого простору дітей-біженців з України в Слов’янських школах Нідерландів).

rectorat 11 04 9

За ініціативи Студпарламенту факультету стартував проєкт «Де би не був, не забуду СВІЙ ДІМ», бо любов до рідної землі з кожним новим днем наближає нас до перемоги!

rectorat 11 04 9

Здобувачі вищої освіти Педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова активно долучаються до навчання і беруть участь у загальній організації освітнього процесу. Якість освіти повноцінно забезпечується в умовах воєнного стану: збережено графік освітнього процесу та сталість розкладу навчання, яке розпочато з 24 березня 2022 року. Усі студенти отримали відкритий доступ до навчальних матеріалів на освітніх платформах, серед яких Moodle, Google Classroom та ін., що дозволить їм опановувати програму дистанційно.