Ви тут:  Головна Конференції Міжнародна науково-практична конференція «Демократія та освіта: викладання та навчання демократії в початковій школі та педагогічній освіті» (Україна, Норвегія, Палестина) (21-22.04.21)

21-22 квітня 2021 відбулась онлайн Міжнародна науково-практична конференція «Демократія та освіта: викладання та навчання демократії в початковій школі та педагогічній освіті», яка була проведена в рамках спільного проекту факультету педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова факультету гуманітарних, спортивних та педагогічних наук університету Південно-Східної Норвегії «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині».

Демократія конф 20.04.21 1

Серед ключових спікерів були представники Норвегії (Хайді Бісет, професор Університету Південно-Східної Норвегії), США (Джоел Вестхеймер, професор кафедри університетських досліджень з питань демократії та освіти в Університеті Оттави та освітній оглядач на Радіо CBC), Палестини (Самі Адван, професор Хевронського університету, керівник Інституту досліджень миру на Близькому Сході) та МОН України (Балуба Ігор Анатолійович, Керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти). Від НПУ в конференції взяли активну участь професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки та методики початкового навчання та студенти і викладачі університету за підтримки відділу міжнародних зав'язків.

Демократія конф 20.04.21 2

Прикладний аспект конференції задав курс динамічним дискусіям та цікавим майстер класам. Учасники конференції визначили, що таке демократичний клас та як організовувати демократичний діалог в класі, яким має бути демократичний вчитель та яким чином впроваджувати демократичні цінності через уроки математики і природознавства, дізналися про норвезький досвід виховання та навчання демократії дітей у школі тауніверситеті.

Кафедру педагогіки і методики початкового навчання було представлено доповідями:

Шапошнікової Ірини Миколаївни, кандидата педагогічних наук, професора на тему: «Міжнародний проект як фактор підвищення якості педагогічної освіти»;

Васютіної Тетяни Миколаївни кандидата педагогічних наук, професора на тему: «Формування громадянської компетентності у майбутніх учителів початкової школи (на прикладі дисциплін та методик їх викладання»);

Лук`янченко Ольги Миколаївни кандидата педагогічних наук, доцента на тему: «Філософські діалоги в підготовці вчителя початкової школи: український контекст».

Програма конференції<<<