У рамках переддипломної практики наші магістри створюють авторський кураторський виставковий проєкт. Одні реалізують його безпосередньо в нашому університетському артпросторі, інші – обирають сучасний онлайн-формат. Цього року магістерка другого курсу Анастасія Зелінська запросила нас на виставку омажів, створених нашими студентами в рамках творчого завдання в курсі «Композиція». Це завдання від старшого викладача кафедри Любомира Цебенка, що повторюється з року в рік, є одним з найулюбленіших для наших студентів. Їхні автопортрети, виконані в стилістиці відомих творів класичного мистецтва, обʼєднали декілька поколінь наших випускників і дали можливість зібрати в одному місці тих, хто сьогодні живе по всьому світу і знайшов свою самостійну творчу реалізацію у самих різних жанрах і техніках образотворчості. Інтервʼю наших випускників розкривають таємниці їхньої творчої лабораторії, увиразнюють враження від досвіду навчання на освітній програмі, віддзеркалюють почуття, емоції, самосприйняття молодих митців. Творчий проєкт Анастасії Зелінської став не тільки можливістю побачити тяглість класичного мистецтва у сучасних творчих пошуках, але й звʼязати різні покоління наших талановитих випускників.

 

випусниця Вікторія ГрохольськаСьогодні до нас на кафедру завітала одна з наших перших випускниць Вікторія Грохольська. Ми із зацікавленням відстежували карʼєру Вікторії. Вона з тих студентів, які з самого початку поєднують творчість із побудовою успішної бізнес моделі в мистецтві. Після завершення навчання Вікторія швидко стала відомою – любителі авторської іграшки у всьому світі полюбили її живі та характерні роботи в техніці фелтінгу. Потім вона заснувала свічкову майстерню SparkSoul і почала виготовляти оригінальні натуральні соєві свічки. Її бренд почав розвиватися досить стрімко, його впізнавали всі фанати вітчизняної продукції. Згодом Вікторія почала самостійно виготовляти авторські гіпсові кашпо для своїх свічок. Нещодавно вона запустила лінійку твердих парфумів, які також набирають популярності. Вікторія розповідає: "Паралельно розвиваюсь як Digital ілюстратор. Веду декілька проєктів. Створила ілюстрації до двох колод Таро – Оракул «Червона калина» та «Незламні». Ілюструю книгу для американського автора. Працюю над проєктом «Чарівниці», у якому дівчата в українському вбранні готують національні страви з різних регіонів України. Багато працюю на iPad в програмі Procreate". У планах Вікторії випустити електронну книгу «Посібник по Procreate», заснований на власному авторському досвіді. Отже, і методичний, і творчий мистецькій досвід став у нагоді нашій випускниці. А головне – атмосфера творчої свободи та підтримки розвитку індивідуальності студента, плекана нашою кафедрою. Пишаємося успіхами всіх наших випускників і завжди чекаємо їх на кафедрі.

Юлія Кучеренко – юна бізнес-леді та художниця зі Сміли. За освітою викладач образотворчого мистецтва, за покликанням митець та людина, яка надихає. Навчалась в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова на художній спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Навесні 2021 року зняла приміщення у Смілі та відкрила свою студію.

 

Кучеренко Юлія м.Сміла 1

 

Джерело: Сміла.City

 

 

 

Слово нашим випускникам у Facebook 

 

 Яна Власко Відгуки 

 

«Оскільки зараз багато випускників вирішують, в який навчальний заклад краще подати документи, вирішила написати про те, де навчалася я, а саме НПУ імені М.П.Драгоманова, факультет образотворче мистецтво.
 
10 років тому я випустилась як магістр) і з свого досвіду, а також, як склалася кар'єра одногрупників, можу дещо розповісти)))
Так, цій фотці теж більше 10 років))))
 
Порівняно з іншими художніми університетами, він звісно не надто популярний, АЛЕ:
  • педагоги цінують індивідуальний стиль та прояви студента як художника
  • програми влаштовані так, щоб спробувати абсолютно всі техніки та прийоми, які відомі на цей час (лялькарство, батік, іконопис, скульптура, гравюра, валяння шерсті, писанкарство і дуже багато іншого). Окрема вдячність за історію мистецтва та історію костюма.
  • педагоги максимально передадуть свій досвід зацікавленому студенту.
 
Найголовніше для мене це те, що на цьому факультеті в нас не було суворих художніх рамок. І я думаю, саме через це випускники знайшли себе в дуже різноманітних проявах, ось те, що я знаю по кар'єрі деяких одногрупників:
  • педагоги та власники арт-студії
  • татуювальник
  • скульптор
  • арт-терапевт
  • аніматор
  • власник брендів арт-матеріалів
  • художник гейм індустрії
  • графічний дизайнер
Та багато інших, про кого ще не знаю.
Тому, якщо ви обожнюєте творчість, а напрямок вибрати ще не можете, адже не знаєте чим саме хочете займатися, то дуже раджу розглянути даний факультет:)))))))
До сих пір з теплотою згадую педагогів та студентів і дуже рада, коли з ними зустрічаюся, зізвонююсь та списуюсь))»

 

Джерело: https://www.facebook.com/100017121377345/posts/1106305589950143/

 

відгуки випускників ОМ

 

Сторінка 1 із 2