Ви тут:  Головна Аспірантові Наукове середовище Наукова школа «Професійне становлення та самовдосконалення педагога в світлі евроінтеграційних процесів» (Г.Г.Цвєткова)

Професійне становлення та самовдосконалення педагога в світлі евроінтеграційних процесів

(наукова школа)

Рік заснування наукової школи : 2011

Керівник наукової школи: Цвєткова Ганна Георгіївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти

Коло наукових інтересів: теорія та методика виховної роботи, теорія і методика професійної освіти, історія педагогіки, дошкільна педагогіка, концепції розвитку дітей раннього віку; теоретичні і методичні засади професійного вдосконалення викладачів гуманітарних дисциплін; емоційний інтелект сучасного педагога; професіоналізм майбутніх вихователів; тенденції розвитку дошкільної освіти; концепції професійної підготовки магістрів спеціальності «Дошкільна освіта»

Кандидатська дисертація:

Формування духовних потреб молодшого школярі у сім’ї : дис. …канд. пед. наук; спеціальність 13.00.07. теорія і методика виховання науковий керівник професор Сипченко В.І. ; М-во  освіти і науки України, Луганський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка. – Луганськ, 2001. - 194 с.

Докторська дисертація: „Теоретико-методичні засади професійного самовдосконалення викладачів гуманітарних дисциплін у вищих навчальних закладах” :  дис. ... докт. пед. наук ; спеціальність 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти  ; наук. консультант І.Д.Бех ; Національна академія педагогічних наук України. Інститут педагогічної освіти та освіти дорослих. Київ, 2015. 646 с.

Цвєткова Г.Г. член редакційної колегії електронного наукового видання, включеного до переліку наукових фахових видань України: «Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти» ДВНЗ «ДДПУ»; «Гуманізація навчально-виховного процесу»;  «Освітньо-науковий простір»; є експертом Акредитаційній комісії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; членом науково-методичних комісіяй (підкомісій) з вищої освіти МОН: розробник стандартів для першого (бакалаврського ) рівня вищої освіти та другого (магістерського) рівня вищої освіти. Працює у складі предметної експертної групи МОН з дошкільної педагогіки та психології. Проходила стажування   «Organization of  European education, scientific projects and publication».  108 hours conducted by Foundation Institute for International Cooperation Development (Poland) from March 27, 2018 to April 12, 2018 та “Міжнародна кар’єра науковця та управління науковими проєктами” (Uczelnia Nauk Społecznych (UNS), Lodz, Polska у співпраці із Центрально Європейською Академією Навчань та Сертифікації (CEASC), Україна-Польща).

За науковим керівництвом  доктора педагогічних наук, професора  Цвєткової Г.Г.  захистили дисертації:

• Чирікова Галина Іванівна, 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, Проблеми сімейного виховання молодших школярів у Німеччині, 15.01 2011 р., Д  29.053.03 Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.
  • Кузякіна Марина Леонідівна, 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, Проблеми громадянського виховання школярів у системі середньої освіти Німеччини, 28.02.2011 р., К 44.053.01 Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г .Короленка.
  • Мухіна Галина Вікторівна, 13.00. 09. – теорія навчання, Дидактичні умови реалізації навчання курсантів вищих юридичних навчальних закладів, 22.06.2012 р., Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.
  • Мартиненко Світлана Андріївна, 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, Формування фахової компетентності майбутніх техніків-механіків у процесі вивчення дисциплін фізико-математичного циклу в авіаційному коледжі, 25.12.2014 р., К 12.112.01 Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет».

Під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Цвєткової Г.Г.  здійснюють наукові дослідження:

1. Кошіль Тетяна Павлівна. Тема дисертаційного дослідження: «Формування пізнавальної активності молодших школярів засобами LEGO технологій» (НПУ імені М.П. Драгоманова ).
  2. Кузьменко Ірина Анатоліївна. Тема дисертаційного дослідження: «Формування основ критичного мислення у дітей старшого дошкільного віку в різних видах активності» (НПУ імені М.П. Драгоманова ).
  3. Савлук Галина Іванівна. Тема дисертаційного дослідження: «Підготовка майбутніх фахівців до організації управлінської діяльності в закладі дошкільної освіти» (НПУ імені М.П. Драгоманова ).

школа Цвєткова