Ви тут:  Головна Події Вітаємо зі світлим Різдвом Христовим!

Вітаємо зі світлим Різдвом Христовим!

 

У ніч проти 25 грудня світ відзначає Різдво за григоріанським календарем. Свято в Україні є офіційним і відзначається на державному рівні. Саме тому вже вчетверте за роки незалежності українці мають додатковий вихідний за 25 грудня, який цього року припадає на 27 грудня.

 

Астрономічно Різдво збігається із днем зимового сонцестояння, а перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до 4 століття.

 

Сюжет народження Ісуса в хліві та легенди про волхвів, які приносять дари, вже давно стали частиною не лише світового мистецтва, а й елементів новорічного оздоблення. Крізь роки все міцно переплелося: і церковні канони, і забобони, і пропозиції ринку товарів, і запити сучасного споживача. На щастя, незмінними залишаються вічні людські цінності, які відображаються в основних традиціях Різдва:

  • Різдво переважно відзначають у колі близьких людей або в церкві.
  • Віруючі тримають строгий Різдвяний піст. До слова, найсуворіший день посту – 24 грудня, Святвечір. У цей день їдять тільки сочиво – зерна ячменю чи пшениці, які відварюють у воді і додають мед для смаку. Піст закінчується з появою на небі першої зірки.
    Сім’я зобов’язана відвідати хоч одну з трьох святкових мес у храмі. Перша починається опівночі і оспівує єдність Отця і Сина. Друга – на світанку і символізує початок нового життя. А третя – вдень та присвячена народженню Ісуса.
  • Будинок прикрашають не тільки всередині, а й зовні. Основний атрибут – вінок з гілочок сосни або ялинки, який вішають на дверях і кладуть в центрі святкового столу. Ще один важливий символ – гілочка омели, що символізує Життя. Її вішають над дверима.
  • Перед святковою вечерею сім’я молиться і по старшинству переломлюють облатку (оплаток – прісний хліб). На вечерю подають тільки пісні страви. Серед них обов’язково повинні бути: риба, яблука, овочеві салати та інші овочі, мед, родзинки, горіхи, селера. Оскільки все це – символи удачі, достатку і здоров’я. А ось усім відома різдвяна запечена індичка або качка подається на стіл тільки 25 грудня – на другу різдвяну трапезу.
  • Вірять, що чим розкішніший стіл на Різдво, тим багатшим і ситнішим буде наступний рік.

Тепло Різдва величне, воно наповнює людські серця світлом і милосердям та однаково зігріває усіх християн світу. Саме тому варто оточити себе в цей день найближчими й найдорожчими людьми, уникати сварок і насолоджуватися святковим настроєм.

 

Зі світлим Різдвом Христовим!

 

Різдво 25.12.2021