Ви тут:  Головна Події Вітаємо із Днем художника України, шановні колеги! 🎨🖌️

Вітаємо із Днем художника України, шановні колеги! 🎨🖌️

Сьогодні, у другу неділю жовтня українські художники відзначають своє професійне свято – День художника (згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998 року).

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності. Роботи митців будять в нас прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над сутністю буття, адже в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів, відтінки вражень та емоцій.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.

Українським майстрам пензля й різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Дбайливо зберігаючи та розвиваючи традиції самобутньої національної художньої школи, ви стверджуєте вічні загальнолюдські цінності, приносите людям радість спілкування з прекрасним.

Нагадаємо, що 8 грудня українські художники знову святкуватимуть своє професійне свято – Міжнародний день художника, затверджений Міжнародною Асоціацією “Мистецтво народів світу” у 2007 році.

Деякі творчі об’єднання пропонують датою відзначення свята – Всесвітнього дня художника (International Artist’s Day) – затвердити день народження Пабло Пікассо25 жовтня. Цього майстра пензля вважають найбільш величним художником ХХ століття.

Однак, День художника – це свято не лише професіоналів, але й любителів живопису. Творчість зберігає в людини вміння радіти життю й любити світ, в якому ми живемо. Тому сьогоднішнє свято – для всіх поціновувачів прекрасного й шанувальників образотворчого мистецтва.

Шановні колеги, викладачі кафедри образотворчого мистецтва педагогічного факультету, вітаємо вас із професійним святом! Бажаємо творчого натхнення і міцного здоров'я для реалізації усіх проєктів!

день художника