Ви тут:  Головна Події Свято Миколая та Міжнародний день допомоги бідним

Свято Миколая та Міжнародний день допомоги бідним

Кожного року, 19 грудня, українці відзначають День Святого Миколая, який є одним із найшанованіших святих. Він – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників. І скільки б не чекало попереду новорічних свят, саме день Святого Миколая їх розпочинає.

Зимовий Миколай – найрадісніший день для малечі й у кожному регіоні свої звичаї дарувати дітям подарунки. На сході України частіше батьки кладуть подарунок під подушку. Прибалтійські республіки своїм діткам вкладають принесені Миколаєм солодощі й інші подарунки в панчоху. А на Закарпатті Миколай вкладає дарунки в чобітки й черевички, вимиті, вичищені й звечора покладені на вікно. Закарпатський Миколай уміє відчиняти вікно чарівною палицею і непомітно вкласти подарунок у чобіток.

У різних місцях миколаївські гуляння мали різноманітні назви й особливості, обходження дворів, миколаївські колядки, миколаївські скрипники (змагання музик) тощо. Свято Миколи з давніх часів відзначали весело: заздалегідь готували подарунки, пекли печиво («миколайчики»), запрошували музикантів, скликали гостей. І, звичайно ж, із нетерпінням чекали на головного нічного гостя – Миколу-чудотворця.

Не дивно, що саме в цей день – 19 грудня – уся світова спільнота відзначає Міжнародний день допомоги бідним (встановлений ООН у 1995 році). За даними міжнародних експертів на кінець 20 століття, близько чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда людей, живуть за межею бідності. Дослідження також показали, що в період з 1999 по 2007 роки бідність спричинила смерть більше 300 мільйонів людей. У зв’язку з цим ООН прийняла кілька програм, метою яких є викорінення злиденності. Перші програми з її ліквідації почали діяти на початку 2000 року, проте, поки число існуючих за межею бідності людей не зменшується. Організація об’єднаних націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Вона означає не тільки брак грошей, а й гідної роботи, зручного житла, доступу до хорошої освіти та охорони здоров’я.

Незважаючи на стрімкий темп розвитку світової економіки, бідність досі є однією з найважливіших проблем людства.

Тому варто пам'ятати, що найбільше щастя та задоволення приносять людині добрі справи. Відтак щедро даруйте своє тепло і любов тим, хто поруч. І нехай Миколай наповнить ваші домівки щастям, світлом і радістю!

Св.Миколай 2021